meniu
Creative Ones

Cautam sa Angajam Programatori PHP Seniori - sediu in Bucuresti, Bld.  Unirii.

Cautam sa lucram full time cu tineri pasionati de programare si dornici de a se alatura echipei noastre de programatori si designeri web. Creative Ones dezvolta aplicatii web based si mobile incepand in special cu partea de proiectare, astfel incat la implementarea acestora sa avem bine structurate si documentate cerintele necesare dezvoltarii, urmand ca alte solicitari ce vin pe parcurs sa fie tratate intr-un mod organizat si facil dezvoltarii in conditii optime.

Pe parcursul dezvoltarii sunt organizate sedinte periodice de lucru direct cu beneficiarii la care participa in special managerul de proiect, ceea ce sustine derularea in bune conditii a planificarii dezvoltarii aplicatiilor si a task-urilor aferente.

Utilizam propriul nostru CRM (Creative CRM) pentru raportarea activitatii in timp real (inclusiv istoric clar de lucru raportat catre clienti), ceea ce ne permite sa lucram la distanta in bune conditii. De asemenea, detinem propriile noastre servere gestionate facil in Data Center, pe care tinem sute de site-uri si aplicatii.

Cerinte, ce anume apreciem.

  • facultate finalizat / in curs sau cursuri de specialitate  ori experienta relevanta,
  • experienta de 2-4 ani sau mai mult de lucru in PHP, diverse frameworks, in special Laravel,
  • maturitate, seriozitate, implicare, proactivitate, pasiune si dorinta de evolutie si de a face o diferenta,
  • spirit de echipa si respect pentru colegi, respectarea conduitei de lucru,
  • cunostinte bune de Laravel si experienta in dezvoltare (ecommerce, aplicatii web based, web sites),
  • experienta de lucru pe sisteme de versionare, GIT,
  • cunostinte React si experienta pe dezvoltare de aplicatii mobile reprezinta un avantaj.

Responsabilitati.

  • vei lucra in special pe dezvoltarea proiectelor la comanda in PHP, React (cunostintele in aceasta zona reprezinta un avantaj), HTML / CSS daca este cazul,
  • proiecte in mare parte inovative, la care este necesar sa intelegi specificatiile comerciale ale acestora,
  • participarea la sedinte de lucru interne, periodice si raportarea automatizata (prin Creative CRM) a activitatii,
  • structurarea modulara a proiectului si automatizarea proceselor de lucru,
  • evalurarea anticipata a orelor de lucru implicate pe unele dezvoltari (module si/ sau submodule) ce necesita estimari initiale,
  • implementarea proiectelor cu respectarea structurii si a calitatii stabilite in procedurile de lucru ale firmei,
  • proactivitate si testarea dezvoltarilor realizate (inainte de a ajunge spre personalul cu responsabilitati in testare),
  • dezvoltarile sunt lucrate prin sisteme de versionare, GIT,

Ce oferim, Facilitati, Bonusuri.

  • program full time, dar flexibil prin raportarea timpilor de lucru ce pot fi diferiti de la o zi la alta,
  • cursuri de specializare platite de firma si acces la experienta unei echipe de dezvoltare aplicatii complexe,
  • suport din partea managerilor echipelor de programare prin indrumarea spre un flux de lucru automatizat,
  • plata orelor suplimentare si bonusuri pentru proiecte finalizate cu success,
  • lucrul de acasa si acces facil la sediul situat central, aproape de Metrou Piata Unirii,
  • respect si un mediu de lucru prietenos facilitand dezvoltarea individuala si de echipa.

Descrierea companiei

  • Experienta de peste 9 ani in domeniu,
  • Raportare in CRM propriu pentru a facilita lucrul de acasa,
  • Sediu central, cu acces facil la metrou,
  • Realizare aplicatii custom, web based si mobile conform specificatiilor clientilor, integrari, E-Commerce si CMS dedicate,
  • Intretinere aplicatii si site-uri pentru clienti,
  • Programare utilizand ultimele tehnologii in domeniu, GIT si utilizarea de diverse automatizari,
  • Sustinem cursuri de programare web / mobile / Swift / React,
  • Detinem propriile servere pentru proiecte ce necesita servere dedicat, dar si virtualizare si conturi shared.

Cum ne diferentiem:

     Dezvoltam Aplicatii Mobile Nativ, in Swift pentru iOS si Kotlin pentru Android, React Native. Asadar, ne aflam in cercul restrans al companiilor care dezvolta aplicatii mobile atat hibrid, cat si mai ales NATIV.

     Utilizam GIT ca si sistem de Versionare si Backup, iar codul se poate prelua usor in cadrul echipelor extinse sau de la o companie la alta, daca este cazul. Inainte de a incepe dezvoltarile proiectam si planificam, astfel incat debuging-ul, timpul de livrare si costurile implcate sa fie optime.

     Citeste mai mult pe site-ul nostru, respectiv studiile de caz si aplicatiile dezvoltate si daca profilul companiei noastre si cerintele acestui job corespunde cu abilitatile si cunostintele tale, aplica aici.

#firme programare web | #programator it | #programatori web |

Clientii nostri

Abilitatile noastre

Cu ce te putem ajuta?

Suntem aici pentru tine!

Go Trimite Cerere
Whatsapp Whatsapp